Нова снимка од совршен агол: Погледнете како тренерот на Кабиб го „нокаутира“ Мекгрегор (ВИДЕО)

0
1712

На друштвените мрежи една недела после борбата помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов се појави нова снимка и тоа од совршен агол.

Кабиб Нурмагомедов го победи Мекгрегор, но после борбата во Лас Вегас настана општ хаос.

Прво Кабиб ја прескокна оградата и тргна кон тренерот на Мекгрегор, а Ирецот во кафезот доби неколку удари од членовите на тимот на Дагестанецот.

Сега се појави видео од совршен агол од кое најдобро може да се види каков удар доби Ирецот.

Извор: sportski.mk

Коментирај