Нова снимка од Роналдињо од затворот: Игра одбојка со нозе (ВИДЕО)

0
289

Бразилската легенда Роналдињо повеќе од две недели се наоѓа во парагвајскиот затвор Асунсион поради влегувањето во Парагвај со лажен пасош.

Неговите адвокати неодамна понудија 1.4 милиони евра оштета за тој да биде пуштен на слобда, но судот ја одби таа понуда. Од затворот се појавуваат снимки и фотографии на кои се гледа како славниот фудбалер ги минува деновите.

Сега се појави видео како Роналдињо игра нешто помеѓу серва и одбојка, односно одбојка, но со нозе.

Коментирај