Нов предизвик го „дрма“ интернетот: Луѓето се пукаат меѓу себе! (видео)

0
277

Опасните предизвици не прекинуваат да го дрмат интернетот кои тенјџрите ги наведуваат да се повредуваат самите себе, па дури и да си го одземат живтотот.

Веќе новиот предизвик почна да кружи помеѓу младите. Станува збор за предизвикот „No Lackin“ поради кој еден тинејџер се бори за живот.

На интернет можат да се погледнат видео снимки од овој предизвик во кој тинејџерите еден на друг си потегнуваат пиштоли, изнандно се нокатуираат и друи генерално насилни работи.

Во предизвикот се вклучи и 21 годишниот Шерман Лакленд од Мемфис, а сето тоа излезе од контрола. Според неговите зборови, својот 18 годишен пријател сакал да го уплаши со вперен пиштол, но на грешка го погодил.

„Се слушна пукање и тогаш видов дека дечкото пад на под“, вели еден од очевидците.

Taratur.mk

Коментирај