НИТУ УБАВИОТ ОХРИД НЕ ОСТАНА РАМНОДУШЕН НА НЕЈЗИНАТА УБАВИНА

0
1326

Кристина Воику Бела важи за една од најубавите и најуспешни натпреварувачки во балканското ТВ шоу “Никад није касно”.

67260956_2182847965175197_4685810080145211392_n Таа деновиве вредно работи на снимање на нејзиниот прв спот. Комплетен автор на песната е познатата композиторка Јасмина Јакшиќ, а честа за изработа на спотот им припадна на најдобрите IN PRODUCTION од Охрид. За шминката се погрижи фантастичната Iva S Make up.

67403448_443905439494671_405734376358281216_n

Славната пејачка својот спот одлучи да го снима во убавиот Охрид. Таа вели дека за нејзе Охрид е преубаво место, кое плени со својата убавина. ,, Желба ми беше да го посетам Охрид и токму пред некоја недела најдов слободно време и отидов. Јас сум инпресионирана од природната убавина, има многу знаменитости кои туристите можат да ги посетат исто така македонскиот народ е многу гостопримлив, јас навистина сум воодушевена.” вели славната пејачка. Со нетрпение ја чекаме нејзината нова песна и прекрасниот спот, а дотогаш уживајте во нејзината песна ,,Сад је крај”.

66808991_558740091325471_7015638102295183360_n

 

Коментирај