Невремето почна низ Македонија- УХМР информира до кога ќе врне

0
276

Ова е состојбата во Македонија во моментов. Во Охрид и Куманово невреме, а се најавува и во Скопје.

Ова се и температурите.

untitledytjtyj8654u87465874ee

До петок времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно, на места со обилни врнежи од дожд (50-70 л/м2 за целиот период). Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град. За викендот времето ќе биде сончево и потопло.

Извор:курир.мк

Коментирај