Невиден скандал во Премиер лигата кој го згрози фудбалскиот свет (ВИДЕО)

0
390

Ливерпул и Тотенхем одиграа исклучително интересен натпревар во Премиер лигата, но за жал, во главна улога беа судиите.

Особено првиот помошник кој пресуди при вториот пенал за гостинскиот тим во третата минута од судиското продолжение. Но, најневеројатниот момент се случи откако главниот арбитар Мос покажа на белата точка.

Јасно се гледа дека неговиот асистент се израдува на таа одлука.

Коментирај