Неверојатнo: Боксер изгуби па удри по сопствениот тренер! (ВИДЕО)

0
397

Неверојатна сцена е видена на еден боксерски меч во Софија, а во прв план беше грузискиот боксер Леван Шони.

Шони целосно ја „изгуби главата“ после поразот го нападна дури и својот тренер кој се обиде неколку пати да го удри.

Грузиецот се изнервира што судијата го прекина мечот откако тој доби серија удари.

Тој се спротистави на одлуката и продолжи да го брка ривалот. Тренерот влезе во рингот во обида го смири, а тоа дополнително го налути боксерот.

Извор: sportski.mk

Коментирај