НЕВЕРОЈАТЕН ДУЕЛ на Ролан Гарос: Настрада собирачот на топки!

0
1056

Вчера на „Ролан Гарос“ видовме една необична ситуација во која главен актер беше босанскиот тенисер Дамир Џумхур.

Џумхур играше против Зверев, но во еден момент имаше судир на теренот со собирачот на топки и го „нокаутираше“.

Момчето го извлече подебелиот крај…Погледнете!

Извор: sportski.mk

Коментирај