Ненадејно починало 14-годишно момче на роденденска прослава

0
781

Четиринаесетгодишниот Лазар М. од Нови Пазар, Србија, ненадејно починал за време роденденска забава на школски другар.

Момчето одеднаш паднало откако испило чаша вода. Иако лекарите се обидувале да го реанимираат, момчето починало. Обдукцијата покажала дека настрадал од срцев удар.

Лазар бил прва година во средно економско училиште за кое денешниот ден е прогласен за ден на жалост и нема да се одржува настава.

Извор: република.мк

Коментирај