НЕМАТЕ МРДНАТО СО МАЛ ПРСТ: Ивор Мицковски со жесток напад кон градоначалниците на СДСМ

0
693

Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство. – ваква порака им упатува поранешниот функионер на СДСМ, Ивор Мицковски, на неговите сопартијци кои се градоначалници во Скопје.

-Градоначалнициве решиле да ј*бат. Значи јас градот го живеам на нога, се движам и гледам, не сум слепец. Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство. Притоа излагаат сомнежи дека не само што терате по старо, него идете отворено против волјата на тие што ве избрале, што барале промени и ги виделе во вас. Населбите се депонии, улиците се кратери, сообраќајот е хаос. Нит се инвестира во нешто, освен ако не е тротоар мочан, ниту нешто потсредувата, макар и козметички. Овој у Аеродром сака да гради на зеленило, овој у Карпош шуруе со урбана мафија, овој у Кисела Вода не го видел никој, ама затоа му стои гигантски постер ала Фидел на една фасада и нема намера да го тргне. Абе кого вие заебавате, ќе ве спакуеме со еден мандат и по дома бе. Среќа доволно сте млади па ќе имате време конечно сериозно нешто да поработите. Берете памет и не не ј*бете у здрав разум.– пишува Мицковски.

Коментирај