Нема место во „хашкиот оддел“ за Катица

0
480

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која вечерва беше во истаржниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, нема да биде сместена во реновираното „хашко одделение“, дознава „24 инфо“ повикувајќи се на извори од затворот. Од безбедносни причини Јанева нема да може сигурно да биде во „хашкото оделение“. Во „Шутка“ важи правилото прв дојден прв услужен, а не со титулите со кои пристигнуваат притворените лица.

Таму веќе е сместен првоосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13, но не и второосомничениот Зоран Милевски – Кичеец, кои веќе одработуваат втор 30-дневен притвор за случајот „Рекет“.

Коментирај