Некој и должи извинување на Моника Ристеска

0
466

Некој и должи извинување на активистката за легализација на конопот за лична и медицинска употреба, Моника Ристеска која доби 30 дена притвор за 30 мл. масло од коноп,пишува поранешниот шеф на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил.

Извор:република.мк

Коментирај