Неговиот глас буди емоции и тогаш кога него го нема: Објавена е новата песна на Оливер Драгојевиќ (ВИДЕО)

0
325

Нова песна од славниот Оливер Драгојевиќ под името „За твое добро“ за која текстот го напишал  неговиот голем пријател и колега, Златан Стипишиќ Џибони е достапна на Јутјуб.

Обожавателите на покојниот пејач се воодушевени од новата песна која за кратко време доби огромен број на позитивни коментари.

Инаку, Оливер почина на 29 јули годинава во Сплит во 71 година од животот, откако ја загуби битката со карциномот на белите дробови.

Извор: kurir.mk

Коментирај