Не падна Владата на Заев

0
824

Со 62 гласа „за“ Владата на СДСМ и ДУИ, вечерва во македонскиот парламент не помина барањето за гласање на доверба поднесено од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

40 пратеници ја поддржаа интерпелацијата, додека двајца беа воздржани.

По гласањето, претседателот на Собранието, Талат Џафери, констатираше дека по целодневна рапсрава, Собранието не и изгласа недоверба на Владата.

Коментирај