Не ги крие чувствата: Балотели со емотивна порака ги растажи навивачите (ВИДЕО)

0
509

Балотели предстојниот трансфер период повторно ќе го промени клубот сооглед на тоа што му истекува договорот.

Иако до крајота на сезоната во Франција остануваат уште неколку кола, веќе Балотели се опрости од навивачите на Ница со што и самиот потврди дека на лето кариерата ќе ја продолжи на друго место.

„Ова беа две неверојатни години, ви благодарам на сите за тоа… Останаа уште само пет натпревари“, напиша Марио.

Неговите фанови ширум светот му даваат голема поддршка, но не ја кријат тагата за ваквите емоции на Марио.

Коментирај