Навредувале и биле агресивни кон полицаец: Двајца скопјани ноќеска завршиле во станица во Драчево

0
192

Ноќеска околу 03 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ во Скопје, при контрола на патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, Д.Б. (28) од Скопје и сопатникот З.Г. (29) од Скопје навредувале и агресивно се однесувале кон полициски службеник.

Лицата биле приведени во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка.

Коментирај