Навивачите на НБА клуб бараат на Кендал Џенер да и се забрани влез во нивната арена

0
322

Една од членовите на семејството, Кардашиан, Кендал Џенерм се најде на удар на навивачите на Филаделфија откако овој тим го доживеа првиот пораз на домашен терен оваа сезона.

Филаделфија запиша пораз на свој паркет и тоа од Кливленд (116:121). Веднаш покрај теренот на оваа средба седеше Кендал Џенер која дојде да навива Бен Симонс кој е нејзин дечко.

Сепак нејзиното присуство во салата не им се допадна на навивачите, а еден од нив отвори петиција на Кендал да и се забрани влез во арената во Филаделфија. Петицијата ја потпишаа повеќе од 10.000 фанови.

Навивачите на Филаделфија веруваат дека таа донела несреќа на тимот бидејќи загубија од во овој момент најлошиот тим во лигата.

Извор: sportski.mk

Коментирај