Навивач на Јунајтед направи бизарна тетоважа со ликот на Солскјер на својата нога

0
234

Оле Гунар Солскјер после серијата лоши реултати се најде на удар на дел од навивачите на Јунајтед.

Норвежанецот беше миленик на навивачите на почетокот од годината кога имаше одлични резултати, но негата позиција е под знак прашалник откако клубот заврши на 6. место и остана без ЛШ.

Меѓутоа, изгледа дека за еден навивач на Јунајтед ќе биде секогаш “човек за кормилото“, барем на неговата нога.

Имано, еден Норвежанец кој е навивач на Јунајтед го истетовира ликот на Солскјер на својата нога, а околу вратот се наоѓа кормило од брод бидејќи бил воодушевен од победата на Јунајтед против ПСЖ во ЛШ.

Навивачот ја објави сликата од својата тетоважа на Твитер и напиша дека го одржал својот збор бидејќи дал ветување дека доколку Јунајтед го помине ПСЖ ќе го истетовира ликот на Оле.

Извор: sportski.mk

Коментирај