Наумче Мојсоски избран за претседател на Комисијата за спорт на СДСМ

0
206

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски е избран за претседател на новата комисија за спорт во СДСМ.

Оваа одлука е донесена на вчрашната седница за Центарaлниот одбор на партијата на која за шеф на изборниот штаб е избран Љупчо Николовски.

Коментирај