Наставничка удрила ученик со дрвен предмет во тетовско Челопек

0
275

Во Полициското одделение Жеровјане С.З.(53) од с.Челопек пријавил дека на неговиот 10 годишен син во четвртокот додека бил на час по математика од страна на наставничката Х.З. од с.Челопек бил удрен со дрвен предмет по рацете.

На детето му е укажана лекарска пмош во амбулантата во с.Челопек.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор:Лидер.мк

Коментирај