Народот вели „Кој губи има право да се лути“ – Заев: Губам на анкети затоа што анкетарите се опозициони

0
857

Кој губи тој има право и да се лути. Заради тоа што анкетите покажуваа дека СДСМ ќе изгуби на изборите кои требаше да се одржат на 12 април, Заев ги обвини агенциите кои ги правеле тие анкети, биле опозициони.

Во интервју за емисијата „360 степени“ на Алсат телевизија, поранешниот премиер Зоран Заев истакна дека на анкетите кои го испитуваа јавното мислење, додека земјава се подготвуваше за одење на избори, а кои јасно покажуваа дека СДСМ и Зоран Заев ќе изгубат, било така затоа што тие анкети ги организирале според него проопозициони институти.

– Имаше анкети во кои што губевме спроведени од проопозициони анкетари или институти, за мене тоа е така, рече Заев.

Извор: Курир.мк

Коментирај