Напивка со која за два дена почнува да го топи салото

0
1230

СОСТОЈКИ:

  • 125 грама рен
  • 3 лимони
  • 3 лажици мед
  • Ставете го во блендер ренот.
  • Земете три лимони, расечете ги, извадете им ги семките, па заедно со кората измиксате ги и измешајте ги со ренот.
  • Во сето тоа додадете 3 лажици мед.
  • Чувајте го овој напиток во затворена тегла во фрижидер. Земајте по една мала лажица два пати дневно.
  • Конзумирајте го овој мелем 3 недели и гледајте како обемот на струот се намалува.

 

Коментирај