Најпрофитабилна позната личност во светот – Ријана

0
578

Според истражувањата направени од компанијата NPD Group, кои имале за цел да утврдат кои познати личности имале најисплатливи ангажмани во изминатата година, Ријана го зазема првото место. Истражувањата се направени на темел на професионални ангажмани од страна на познатите брендови, а индексот покажал дека Ријана е вредна за 3,7 пати повеќе од останатите познати личности. Во овој избор, таа ја надминува и Анџелина Џоли.

landscape-1446564217-rihanna-victorias-secret

Соработката со француската  модна куќа Christian Dior, за која Ријана објави фотографија на своите профили на социјалните мрежи, ден пред лансирање на новата колекција доведе до лавина коментари и внимание кај сите фанови. За модната куќа ова беше од огромно значење, а со тоа се докажа дека оваа девојка е вистинскиот избор за заштитно лице и амбасадор на истата.

Rihanna-Dior

Rihanna-Dior-Campaign

1446565786_vs_rihanna

www.hybread.mk 

Коментирај