НАЈАВА: Челзи гостува на „Ноу Камп“ – на Барса и оди против Англичани, но и „сините“ имаат на што да се надеваат

0
257

Вечерва во Лигата на шампионите се игра големото дерби, Челзи и Антонио Конте и гостуваат на Барселона на „Ноу Камп“ откако на првата средба во Лондон одиграа 1:1.

Челзи ќе се чувствуваше многу посигурен во своето гостување во Шпанија, доколку го задржаа водството на првиот меч во Лондон. Сега по тој прв резултат, јасно е зошто букмејкерите им даваат многу повеќе шанси на каталонците. Челзи е непредвидлив оваа сезона, но тие беа солидни во Лига на шампиони, а понекогаш и импресивни.

Ги надиграа Барса во поголемиот дел од првиот меч и победија во Шпанија против Атлетико Мадрид. Челзи имаат добар скор против Барса и се непоразени во последните осум натпревари во Лигата на Шампионите против нив (две победи и 6 ремија).

Барселона загуби само четири од своите 39 натпревари за нокаут фазатаг на Лига на шампиони дома. Ливерпул е единствениот англиски тим кој победи во Барселона (2:1 во февруари 2007 година).

Кога се повредите во прашање, Андрес Иниеста доби зелено светло и има големи шанси да се најде вечерва на теренот.

Според коефициентите коефициентите во 10bet Барселона вечера е изразит фаворит. Коефициентот за „кец“ изнесува 1.54, за реми 4.30, додека за победа на клубот од Лондон изнесува 6.15.

На професионалниот сајт Кладење.мк можете да пронајде предлог тип од вистински професионалци.

Извор: sportski.mk

Коментирај