Надвор е пеколно жешко: Неверојатни температури во 16 часот, а во овој град се измерени рекордни 38 степени

0
520

Денеска како и во наредните денови времето ќе биде сончево и многу топло.

Во моментов надвор е пеколно топло, а ова се температурите измерени во 16 часот низ Македонија.

Коментирај