На стадион во Турција грмеше „Нешто ќе те питам бабо“ (ВИДЕО)

0
367

Едно фантастично видео ни пристигнува од стадионот на Коњаспор во Турција.

Како што е веќе познато во редовите на Коњаспор од овој јануарски преоден рок настапуваат двајца Македонци. Адис Јаховиќ кој беше член од претходно и Леонард Жута кој од јануари го носи дресот на овој клуб.

По тој повод, веројатно на барање на Јаховиќ е подолго време член на Коњаспор на стадионот пред натпреварот против Сиваспор се слушаше преработката на песната „Нешто ќе те питам Бабо“ од „Некс-Тајм“.

Извор:таратур.мк

Коментирај