На штипјанка ѝ впериле пиштол додека била на работа

0
386

На улицата „Љубен Иванов“ во Штип, во прехранбена продавница, продавачка преживеала вооружен грабеж. Засега непознат маскиран и вооружен крадец влегол во продавницата држејќи пиштол во раката, го вперил кон вработената и ѝ побарал пари.

Таа почнала да бара помош, по што тој се доближил до касата и со употреба на физичка сила ја отворил металната фиока, одзел 17.600 денари и го напуштил местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на настанот.

Коментирај