Муратовски до власта: Вие го сменивте името, тоа ве смени вас

0
588

Актерот Рубенс Муратовски кратко и јасно ја прокоментира најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори во најбрз можен рок по недобивањето датум за почеток на преговори со Европска Унија.

„Вие го сменивте името, тоа ве смени вас“, напиша Муратовски на Твитер, а во коментар од профилот потпишан како Виолета доби коментар „Само што тие се евтини, а името бесценето“

Rubens-Muratovski-Twitter-promena-na-ime

„Дојдов, ве укинав, си отидов“, веднаш потоа повторно твитна тој, мислејќи на претседателот на Владата на кој единствените „успешно реализирани“ активност во текот на неговото тригодишно владеење му беа штетниот договор за „добрососедство“ со Бугарија и понижувачката и срамна промена на името и Уставот на државата, против волјата на народот, а по желба на „пријателска“ Грција.

Rubens-Muratovski-Twitter-dojdov-ve-ukinav

Коментирај