Мукоски: Денеска се чувствувам како слободен човек

0
349

Пратеникот Крсто Мукоски, кој со одлука на Кривичниот суд вчера беше амнестиран од обвинението за настаните од 27 април, денеска вели дека се чувствува како слободен човек.

Во кратко изјава за Фокус, Мукоски рече:

– Се чувствувам денеска како слободен човек и немам ништо повеќе да додадам – рече пратеникот.

Тој повеќе нема да биде гонет за неговото учество во настаните од упадот на Собранието бидејќи согласно Законот за амнестија. Меѓу амнестираните се и останатите петмина пратеници против кои беше поднесено обвинение: Сашо Василевски, Љупчо Димовски, Љубен Арнаудов и Јохан Тарчуловски.

Извор:republika.mk

Коментирај