Муцунски му ја подари на Заев програмата на ВМРО-ДПМНЕ со над илјада проекти за граѓаните

0
344

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски денеска се сретна со лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Тој во неочекуваната средба му ја даде обновата за Македонија со над 1.000 проекти за граѓаните на нашата земја за во следните четири години.

Инаку денеска претходно потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4 Александар Николоски денеска е во посета на општина Прилеп и прилепско на средба со граѓаните.

При прошетка со граѓаните Николоски го посети штандот на СДСМ каде што се сретна со актуелниот министер за транспорт и врски од СДСМ Горан Сугаревски, при што Николоски му порача на СДСМ и Сугаревски дека народот ќе ги казни за сите неправди и понижувања направени изминатите три години.

Коментирај