Моментот кога Меси беше прогласен за најдобар во 2019 година (ВИДЕО)

0
183

Вечерва во Париз Лионел Меси беше прогласен за најдобар фудбалер и ја освои шестата златна топка.

Со оваа шеста Златна топка Меси стана рекордер, погледнете го моментот кога Аргентинецот беше прогласен за најдобар.

Извор: sportski.mk

Коментирај