Млад затвореник почина на Гастрологија, бил хоспитализан 4 дена пред смртта

0
387

Вчера околу 08.00 часот во Клиничкиот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“во Скопје починал А.К. (37) од Скопје, осуденик во Казнено-поправната установа Идризово, кој од 12.овој месец бил хоспитализиран на Клиниката за гастрологија.
По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.
Минатата година имаше повеќе смртни случаи на затвореници од затворот Идризово.

Коментирај