Мицковски за пресот на Јанева: Го прочита писмото што ѝ го напишале и ја кидна

0
375

Како што се очекуваше, прочита писмото што ѝ напишале и ја кидна.
Каква транспраретност ни прашања ни бутур, напиша новинарот Ивор Мицковски, по прес-конфренцијата на специјлната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева.

Јанева денеска во просториите на СЈО даде изјава за новинарите, но не дозволи новинарски прашања. Откако ја прочита изјавата, таа си замина.

Извор:република.мк

Коментирај