Мицковски до власта: Вие сте лош холивудски филм, фалш, празноќа… сте правеле планови за славење на датумот

0
627

„Знаете што ме нервира, настрана што ме нервира фактот дека најверојатно ќе извисиме со датумот. Ме нервира вашето сфаќање на политиката како брз cекc, вашето политиканство и патетика, ме ужасава мислењето дека некој треба да те влече, затоа што само си поставил предуслови за некаков напредок, без самиот напредок.

Ме нервира што направивте психодрама. Ама највеќе од се, ме нервира дека сте правеле планови за славење и остали срања. Ете самото тоа е потврда колку сте слепци, дека само ебани филмски ефекти ве палат.

Вие сте лош холивудски филм, фалш, празноќа, епска плиткост, вие и сите ваши лигави апологети“ – напиша на Фејсбук поранешниот прв човек на Центарот за комуникации во СДСМ, Ивор Мицковски откако Советот на министри на ЕУ не донесе одлука за одредување датум за почеток на преговорите со Македонија.

Ivor-Mickovski-FB-nema-datum

Македонија повторно извисена – Не добивме датум за почеток на преговорите со ЕУ

Коментирај