Mицковски: Убаво ви го плеснаа пред избори за вашата главна мантра

0
1001

Ветинг во судството е последна опција која треба да ѝ се случи на Македонија, порача денес амбасадорот Самуел Жбогар, додавајќи дека правосудството не е во така лоша состојба.

Според политичкиот аналитичар Ивор Мицковски, ова е силна порака до власта.

Во превод: Доста драпате со психодрами и лажни реформи, криминалот, диловите, судството зависат само од власта и партиско-клиентелистички политики.
Убаво ви го плеснаа пред избори за вашата главна мантра.
Ама вие ЕУ повеќе не слушате, пошто и ЕУ ви се сведе на психодрама, порача Мицковски.

Извор: република.мк

Коментирај