Мицковски до Шилегов: Е па стварно треба да си малоумен да даваш вакви изјави

0
466

Шилегов денеска изјави дека за разлика од претходниците они не сечеле дрва за згради, напиша Ивор Мицковски на Фејсбук.

Ај вака малку крв у мозок да им испратиме. Јужен градат како луди.Саем се исекоа преку илјада дрва. Тафталиџе е цело во нови згради и тоа 9 катници.Карпош потегот кај Имес е цел изграден, Водно е искасапено до Матка, Сарај е цел во згради, Парк шумата во Гази Баба се делка за згради, во Кисела Вода кај Расадник ќе дигаат 100 згради и сега ова. Е па стварно треба да си малоумен да даваш вакви изјави, напиша Мицковски.

Извор: лидер.мк

Коментирај