Мицковски на сметка на Заев: На Арачиново им ветивме рекет проекти

0
352

Новинарот Ивор Мицкоски се пошегува на Фејсбук за слулајот кој деновиве е главна тема во медиумите, односно за пилотите од Арачиново.

Се јавија од Арачиново им биле ветени и 300 ракети.
Не, не, никакви ракети, им ветивме рекет проекти, кратко одговори премиерот Заев, напиша Мицковски.

Коментирај