Мицковски: Де бе Зоки, има ли смисла Анѓушев да ни го промовираш на позицијата премиер

0
497

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот профил на „Фејсбук“ го коментираше потегот на Заев да не се појави на ручекот во Виена.

-Де бе Зоки бе, ти бега поранешниот најголем антисоросоид кај актуелниот најголем антисоросоид, и ти немаш срце да се појавиш во Виена. Па има ли смисла господиниот Кочо Анѓушев да ни го промовираш на позицијата премиер на РМ. – пишува Мицкоски.

Коментирај