Мицкоски до Заев: Вашата меѓународна позиција ја градите со тргување на македонските инетреси

0
298

Додека Зоран Заев, на ТВ дуелот на МРТВ се фалеше дека во моментот Македонија има подобри односи со соседните земји, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го потврди тоа, но рече дека тоа е се по цена на македонските национални интереси кои биле градени со мака и крв од нашите предци.

Македонија тргува со сопствените национални интереси, ги распродава и гради пријателство. Точно е господине Заев. Она што некој со години го создавал со мака, крв и многу труд, вие го распродавате истакна Мицкоски.

Коментирај