Мицкоски за изјавата на Заев за „срцето, душата и петата“: Се работи за некој лош хумор кој никој не го разбира, има посериозни работи на кои треба да се посвети

0
136

Претпоставувам дека таков тип на хумор и филозофско изразување на господинот Заев го разбира само он и малкумина околу него. Јас навистина не разбирам што сака да каже, но очекувам човек кој што е премиер на владата да биде малку повеќе сериозен и наместо несфатен хумор да се занимава со реал политика и да ги решава реалните проблеми на нашите сограѓани и толку поврзано со тој тип на хумор кој што претпоставувам само тој го разбира и никој околу него, изјави денеска Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по обвинувањата на премиерот Зоран Заев.

Заев: ВМРО-ДПМНЕ имаат проблеми со срцето, душата и петите

Коментирај