Мицкоски: Сите го гледавме Заев како се колнеше во своите деца дека нема да се менува Уставот и името на државата

0
536

Заев се колнеше во своите деца, во татковината дека нема да го менува името на државата. Даваше интервјуа по странски медиуми дека нема да се менува името, за по некое време да каже дека ќе се менува името на дражвата и дека прифатил име Република Северна Македонија.Од овие авантуристички политики губат сите граѓани. Се губи кредибилитетот на институции кој се градел со години и децении. Оваа влада мора што поскоро да замине, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на Алсат М телевизија.

Коментирај