Мицкоски од Струмица: Нека одмори бентлито на власта бидејќи ќе му претстои напорна работа – ние ќе ја обиколиме цела Македонија

0
470

Штотуку дојдов во Струмица, вечер ќе присуствувам на трибина и разговор со граѓаните, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

„Кажувам за да не ме мислат роднините и пријателите на премиерот, нека одмори бентлито на власта, бидејќи ќе му претстои напорна работа зошто ние ќе ја обиколиме цела Македонија, секој град, село, маало и улица посветени на ширењето на вистината, борбата за правда и вербата во вредности. За Македонија“, напиша Мицкоски.

ЏЕЈМС БОНД ОД МУРТИНО: Каква држава, таков и Џејмс Бонд (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО: Роднина на Заев со Бентли го следел Мицкоски додека тој е на научно патување во Австрија

Коментирај