Мицкоски објави видео со страотни сведоштва на земјоделците: „Заев не донесе на дното“!

0
375

Заев ги донесе земјоделците на дното, обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

На Фејсбук тој објави сведоштво на земјоделци.

-Оризопроизводителите се измамени, излажани и манипулирани, а кажувањето на вистината е забрането од власта. Ова не значи силна власт, туку исплашена и слаба власт во заминување. Народот памети, и народот ќе го испорача своето на следните парламентарни избори, порача тој.

Коментирај