Митровски: Ката ќе се врне уф Гевгелија, а дава оставка истиот ден кога Боки го апсат за рекет

0
659

Адвокатот Јанаки Митровски, по оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева и апсењето на Боки 13 се огласи на својот Фејсбук профил.

Иако претходно тврдеше дека нема, Катица дава оставка БАШ во истиот ден кога го апсат Боки под сомнение за рекет. А дел од медиумите пишуваа, а и логиката налага дека само човек од внатре може да им ги продуцира бомбите на рекетариве. Ни на сон не би сакал да верувам дека тоа е причината за оставката, но ајде да видиме. Како и да е, Ката ќе се врне уф Гевгелија. Пак да ми ја тргаш емисијата од тв, напиша Јанаки на Фејсбук.

Извор:Република.мк

 

Коментирај