Милошоски: Заев, Димитров и Бујар сеуште ли шират лажни вести за покритие на нивниот неуспех?

0
618

Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека францускиот „Ле Монд“ ги потврди дипломатските информации дека “Проширувањето на ЕУ блокирано од Париз, Берлин и Хаг”.

Денешниот либерален француски Ле Монд со потврда на дипломатските информации дека “Проширувањето на ЕУ блокирано од Париз, Берлин и Хаг”. Во поднаслов дека барањата за преговори на Албанија и Македонија се одбиени!
Заев, Димитров и Бујар сеуште ли шират лажни вести за покритие на нивниот неуспех?

Извор:Република

Коментирај