Милошоски за Димитров: Од прв дипломат на Владата, до прв фотограф на Заев, па уште лаги „оствари средба со Трамп“

0
2923

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Твитер профил објави фотографија од министерот за надворешни работи Никола Димитров, односно како што го нарече тој, првиот фотограф на Заев кој трчајќи низ ходниците на Обединетите Нации и сликајќи го Заев со државници го претставувал тоа како „остварена средба“.

„Од прв дипломат на Владата на Република Македонија до прв фотограф на Зоран Заев на трчање низ ходниците на ОН; па уште лаги “оствари средба со Трамп”. Оф леле!“, напиша Милошоски на Твитер.Milososki-Twitter-Dimitrov

Инаку, Заев на својот Твитер и Фејсбук профил се пофали дека на Генералното Собрание на ОН во Њујорк остварил средба со претседателот на САД, Доналд Трамп.

Zaev-Tramp
Но, подоцна на Фејсбук се појави видео од „средбата“ на Заев со Обама.

Коментирај