Милошоски: Вчера во Атина, со учество на 3 дипломати од МНР, направен е договорот за смена на името

0
729

Вчера во Атина, со учество на 3 дипломати од МНР, направен е договорот за смена на името, со сите подробности, со ерга омнес и измена на Устав; се чека главните советници за надворешни работи, Башановиќ и Калпадакис да организираат телефонски разговор Заев-Ципрас за да се одлучат за одредницата Северна или Нова Македонија!- напиша вечерва поранешниот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски на Фејсбук.

Коментирај