Милошоски: Секое зло за добро – Македонија доживеала и надживеала и потешки товари на историјата

0
459

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша статус поврзан со актуелните случувања околу доделувањето на мандатот за состав на влада на претседателот на СДС, Зоран Заев.

Неговата објава ја пренесуваме интегрално:

Секое зло за добро!
Што не било, што не поминало.
Македонија доживеала и надживеала и потешки товари на историјата. И ова ќе помине.
А ние ќе посведочиме и ќе работиме тоа што поскоро да се случи!
Народот има животна мудрост. ВМРО-ДПМНЕ има голем потенцијал.
Посветени, упорни, достоинствени и сплотени.
Претседателот Иванов е паметен човек!
Да живее Македонија!

Коментирај