Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15% ДДВ што го вети Заев

0
382

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев.

Ова на својот фејсбук профил го објави пратеникот Милошоски.

Извор: kurir.mk

Коментирај