Милошоски и Попоски демантираат: Лажни извори продуцираат лажни вести во медиумите на СДСМ/Сорос

0
562

Соросовите медиуми се мајстори за fake news/лажни вести! Последен пат во Приштина сум бил во 2014 година. Вака пратеникот Антонио Милошоски ги демантира лажните вести објавени од соросовите медиуми дека тој и Никола Попоски биле во Приштина и молеле ДУИ да не прави Влада со СДСМ.

Milososki-demant

Либертас повикувајќи се на свои избори, кои очигледно се лажни, пишуваше дека Милошоски и Попоски од претседателот на собранието на Косово, Кадри Весели, “побарале помош односно го молеле да ги разубедел во раководството на ДУИ да не прават коалиција со СДСМ туку со нивната ВМРО ДПМНЕ“.

Со реакција се јави и министерот Никола Попоски, кој напиша дека вакви ноторни лаги во принцип не заслужуваат ниту коментар.

Poposki-demant

Коментирај